Mixtape.
Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet quisque rutrum.

Instagram

Skąd się to wszystko wzięło

wrOFFław

Festiwal wrOFFław powstał po to, by zadać kłam opiniom, że wrocławska scena nie ma wiele ma niewiele? 😀 do zaoferowania. Grupa osób zaangażowanych w muzyczne środowisko miasta postanowiła stworzyć coś nowego, coś, czego brakowało! wrOFFław powstał z inicjatywy ludzi zaangażowanych w animację sceny muzycznej naszego miasta – zarówno muzyków, jak i aktywnych słuchaczy, zajawkowiczów, socjologów, kulturoznawców. Wrocław skrywa wiele talentów, które często nie mają okazji pokazać się szerszej publiczności i wyjść poza własne podwórko. Naszą ideą jest stworzenie przestrzeni do spotkania, wzajemnego inspirowania się oraz prezentowania autorskiej twórczości. Chcemy pokazać, że muzyka wrocławska ma do zaoferowania o wiele więcej niż popularne dziś występy tribute bandów.

 

Kiedy rozpoczynaliśmy działalność na początku 2019 roku, nie spodziewaliśmy się takiego odzewu. Zgłosiło się do nas kilkadziesiąt projektów muzycznych, dzięki czemu zobaczyliśmy, jak różnorodna jest wrocławska scena muzyczna, i jak ogromny potencjał rozwoju w niej drzemie. Postanowiliśmy zorganizować festiwal oparty wyłącznie na muzyce naszego miasta. Podczas dwóch wypełnionych koncertami dni w Klubie Łącznik w Czasoprzestrzeni przewinęło się prawie 700 widzów. Wydarzenie było zorganizowane całkowicie oddolnie, z minimalnym budżetem, ale z zaangażowaniem wszystkich występujących muzyków. Efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, dlatego z zapałem rozpoczęliśmy przygotowania do drugiej edycji festiwalu wrOFFław.

 

Na festiwalu prezentujemy szerokie spektrum stylistyczne, od rocka po elektronikę, od alternatywy do popu. Do udziału w pierwszej edycji zaprosiliśmy dziesięć składów, których muzyka nas poruszyła. Nie wprowadzaliśmy żadnych ograniczeń gatunkowych – najważniejsze było to, że grupy mają coś do powiedzenia i wypracowały własne, unikalne brzmienie. Podczas tegorocznej edycji będziemy kierować się podobnym kluczem. Zabieramy się jednak do pracy z większym doświadczeniem, chcemy by z każdą następną edycją festiwal był jeszcze bardziej intrygujący i przyciągał więcej publiczności. Wierzymy, że muzyka naszego miasta może porwać wiele osób, jeśli tylko będą miały szansę się o niej dowiedzieć. Już teraz zapraszamy do zarezerwowania sobie trzech czerwcowych dni 12-14.06, kiedy to ze sceny Łącznika będzie wybrzmiewać świetna muzyka. Festiwal wzbogacimy również o atrakcje pozamuzyczne – warsztaty, prelekcje oraz niecodzienne doznania kulinarne.

 

wrOFFław to nie tylko festiwal, lecz także inicjatywa mająca na celu uświadamianie wrocławskich muzyków i publiczności o (o tym jak funkcjonuje rynek muzyczny) funkcjonowaniu rynku muzycznego. W planach mamy organizację spotkań, na które zaprosimy specjalistów z branży. Współpracujemy również ze scenami innych miast w Polsce. Pomagamy w organizowaniu międzymiastowych wymian koncertowych, obejmujemy patronatem wydarzenia. Działamy na rzecz profesjonalizacji wrocławskiej sceny muzycznej, bo wiemy, że jest tego warta.  

zyć przestrzeń, w której będzie możliwa bezpośrednia wymiana inspiracji pomiędzy artystami i publicznością. [jutro to napiszę…]