Przejdź do treści

ANNA KAMIŃSKA

Anna Kamińska – songwriterka z Oławy, mieszkająca we Wrocławiu. Łączy pisarskie zacięcie z miłością do muzyki. Pisze, komponuje, śpiewa. W muzyczną podróż zabiera autoharfę, pianino i ukulele. Kocha Beatlesów i historie miłosne, bardzo szybko się wzrusza. 

Swoją emocjonalność zamienia w piosenki. Poszukuje gdzieś na skraju indie folku, indie popu i muzyki alternatywnej, a następnie zderza to wszystko z zamiłowaniem do jazzu, musicali, Beatlesów i piosenki poetyckiej. Z tych wieloletnich poszukiwań zrodziło się kilka czułości, które doczekały się swojej płytowej premiery (album MIĘTA 29.06.2022), teraz zespół powoli zaczyna kursować ku lawendowym opowieściom ze swoim najnowszym singlem TO NIE MY.

Wciąż nieodkryta acz szalenie fascynująca pozostaje dla Anny muzyka elektroniczna. Od kilku lat współtworzy symbiotyczny duet z instrumentalistą i aranżerem, Emilem Smardzewskim, Wspólnie rozpoczęli cykl muzycznych zapowiedzi pogodowych, który nadal jest w procesie – póki co było słonecznie (Sunny Day), deszczowo (Rainy Day) i mgliście (Foggy day), a niedługo prawdopodobnie spadnie śnieg.

Jako oddana fanka Beatlesów Anna jest wokalistką w projektcie „Beatles & more” wykonywanym przez zespół CreARTive Project. Współpracuje również z firmą Ortega w zakresie zdjęć oraz nagrań audio-video.

LINKI

POSŁUCHAJ: