Przejdź do treści

Artur Ambrożuk Project

Muzyka to autorski materiał kwartetu Artur Ambrożuk Project; nowe zupełnie utwory jakie można usłyszeć na wrocławskiej scenie muzycznej. To kilkanaście utworów, muzyki rozrywkowej (z elementami pop/rock/blues/soul), utrzymanych w lekkiej konwencji i z wpadającymi w ucho motywami.

Zespół tworzą:
Artur Ambrożuk
Początkowo zafascynowany klasyką pianistyczną występował z solowymi recitalami mając 8 lat. Jednakże w czasach licealnych stało się jasne, że to gitara będzie instrumentem wiodącym. Od zmierzenia się z solówkami wielkich mistrzów : Jimmy Hendrixa, Jimmy Page’a, Erica Claptona, a później Wesa Montgomerego i Johna Scofielda rozpoczął przygodę z magicznym światem improwizacji, która wiodła od bluesa, rocka, funku aż po jazz. Od lat zajmuje się pisaniem własnych kompozycji instrumentalnych jak i z udziałem wokalu. Po ukończeniu Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu, zwrócił się w kierunku szeroko rozumianej alternatywy. To co spaja multum gatunków z kręgu zainteresowań Artura, to warstwa melodyczna utworu, która musi mieć to „coś” (!), co zapada w pamięć i skupia uwagę.

Jacek Gajek
Basista oraz kontrabasista, absolwent Szkoły Muzycznej II st. im. Ryszarda Bukowskiego, obecnie student Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie kontrabasu jazzowego. Aktywnie działa na wrocławskiej scenie muzycznej od lat. Uczestniczył w projektach klasycznych (orkiestry pod dyr. Marka Kudry, Sebastiana Sikory i in.), jazzowych (m.in. Alina Katarzyna Jazz Ensemble, współpraca z dyplomantami Wrocławskiej Szkoły Jazzu), rockowych (Ubique), funkowo-jazzowych (Godzina Do Świtu), reggae (See Yuh), folkowych (Dziwoludy), muzyki religijnej (DA Redemptor) oraz wielu innych. Historia muzyczna Jacka, jak sam mówi, jest „pełna dziwnych splotów wydarzeń i dramatycznych zwrotów akcji”. Jego inspiracje to przede wszystkim polski jazz (Krzysztof Komeda, Leszek Możdżer, Zbigniew Namysłowski ), muzyka eksperymentalna (Czesław Niemen, Piotr Damasiewicz) oraz etno (Osjan)

Maciej Bortkiewicz
Perkusista z muzyką związany od ponad 26 lat [ z małą przerwą na życie ]. Swój warsztat doskonali poprzez prywatne lekcje, warsztaty i wielogodzinne ćwiczenia. Granie na przestrzeni lat w różnych składach, wymusiło uniwersalne poruszanie się między gatunkami muzyki. Zaczynając przygodę z muzyką, w latach 90 od muzyki religijnej, zwrócił się w kierunku alternatywy i rocka (Szonsztajnfejger), aby skierować się w stronę smooth jazzu (Jarosław Mroczek Quartet). Następnie „mała przerwa na życie”, po czym powrót do pasji. I od nowa, od muzyki religijnej (Wrocław Wielbi), po World Music (Dżezdobry, Ana Nguyen + Rockustic). Czerpie inspiracje ze wielu gatunków muzycznych choć najchętniej z okolic jazzu (Marcin Wasilewski Trio, Skalpel, Dave Wekl Band, Ahmad Jamal, Norah Jones, Esbjörn Svensson Trio , Brad Mehldau Trio) W muzyce ceni sobie czytelne sytuacje co do formy i precyzję co do timingu. Sam o sobie mówi, że: „gdyby nie musiał, nie wstawałby od instrumentu”.

Martyna Kamińska
Przygodę ze śpiewem zaczęła już jako mała dziewczynka, od 6 lat emisję głosu doskonali pod okiem Marzeny Kulczyc-Giemzy. Pomimo młodego wieku, uczestniczyła w występach i koncertach tematycznych z repertuarem polskich artystów (Zbigniew Wodecki, Edyta Geppert), jak szeroko pojętego repertuaru world music (Whitney Houston, Aretha Franklin).Lubuje się w rozmaitych gatunkach muzycznych, przy czym swobodę wypowiedzi muzycznej odnajduje w soul’u, bluesie, jazzie, i jak to mówi „trochę w rock’u też…”Intuicyjnie tworzy rytmiczną wokalizę. Bliskie Martynie są Amy Winehouse i Aretha Franklin, Imagine Dragons oraz Queen. Wypracowując własny styl, największy nacisk kładzie na technikę głosu i stworzenie unikatowego brzmienia.

POSŁUCHAJ: