Przejdź do treści

CoprA

BIO

Zespół CoprA Nazwa pochodzi od zdrobnienia nazwiska współzałożyciela zespołu Krzysztofa Koperskiego (malykop). Zespół powstał tak naprawdę z połączenia dwóch zgoła różnych projektów. Po tym jak Krzysztof Koperski (gitara solowa) i Marek Walijewski (perkusja), rozstali się z poprzednim zespołem zamykając pewien okres swego życia, zwrócili się do internetu, by ten znalazł im najlepszych muzyków na świecie.

W listopadzie dołączył Maciek Niewiadomski (wokal). Szybko odnalazł się w zespole. Potem długo, długo szukaliśmy basisty. Byli różni, fajni i mniej fajni. Dopiero wrzesień 2022 r. Do CoprA dolaczyla Miro, ktory szarpie cztery struny jak malo kto. W CoprzE głównymi kompozytorami są Krzysztof , a za teksty odpowiada Maciej. Ale najważniejszą rolę spełnia tak zwana sekcja rytmiczna Marek i Miro , którzy nasze pomysły spinają w jedną całość.
Zespół mimo krótkiego stażu, dość szybko zaczął tworzyć własne utwory, choć niejednokrotnie było to okupione licznymi walkami o każdy dźwięk, riff i słowo, ponieważ każdy z nas jest innej bajki muzycznej.
Pod koniec lutego 2020 r. udało nam się zarejestrować co prawda amatorsko, nasze pierwsze cztery utwory.
Jak każdy zapewne wie pandemia pokrzyżowała wszystkim plany ale nie nam. My dalej pracowaliśmy nad materiałem choć w swoich domach, co zaowocowało kolejnymi utworami.
Pierwszy nasz debiut był w radio ProRock 06.09.2020 r. gdzie w audycji Backstage Agaty Pawłowicz zaprezentowano nasze dwa utwory. Kolejna odsłona naszej twórczości miała miejsce również w radio ProRock lecz w audycji Antidotum – Paweł Mielczarek (Pawulon). Potem przyszedł czas na Listy Polskich Przebojów, Radio Wnet gdzie 09.10.2020 r. zaprezentowany nasz utwór Train To Heaven zajął trzecie miejsce w 108 notowaniu.
Można nas znaleźć i posłuchać na YouTube i Facebook, gdzie mam nadzieje już niedługo, będzie się można dowiedzieć o naszych koncertach.
Pozdrawiamy Małykop i Zespół CoprA

LINKI

POSŁUCHAJ:

Tagi: