Przejdź do treści

DAFFODIL PILL

BIO

Daffodil Pill to zespół złożony z czterech wiecznie uśmiechniętych wrocławskich hipisów. Początek działalności przypada na koniec roku 2020. Grupa tworzy muzykę stanowiącą połączenie vintage psychodelii z przyjemniackim surf rockiem i progresywnymi elementami. Brzmienie i wizerunek zespołu inspirowany jest latami 60 i 70 ubiegłego stulecia, a także dokonaniami współczesnych przedstawicieli neo-psychodelii, przede wszystkim sceną australijską z King Gizzard and The Lizard Wizard na czele.

    W październiku ubiegłego roku światło dzienne ujrzało debiutanckie EP – „YUP EP”, które spotkało się z bardzo dobrym odbiorem. We wrześniu 2022 zespół wydał live EP zarejestrowane podczas koncertu na festiwalu wrOFFław. Obecnie grupa pracuje nad pierwszym albumem studyjnym.

    W swoim rodzinnym mieście Daffodil Pill zasłynął energicznymi koncertami, kompozytorską różnorodnością i pozytywną energią płynącą ze sceny. Aktualnie występy zespołu łączone są z analogowymi wizualizacjami tworzonymi w czasie rzeczywistym za pomocą barwników. Za projekt odpowiedzialna jest LiquidLure.

     Pod koniec 2022 roku Daffodil Pill został laureatem nagrody WARTO Gazety Wyborczej Wrocław w kategorii muzyka (Wrocławskie ARTystyczne Odkrycia w roku 2022)

LINKI

POSŁUCHAJ:

Tagi: