Przejdź do treści

DRUGA VOLTA

BIO

Dla melomanów – Druga Volta to wariant zakończenia części utworu, dla elektryków – kojarzy się ze strefą wysokich napięć.

Kwintet Druga Volta łączy obie te cechy. Wariantów w naszej muzyce jest bez liku, a od napięć nastrojów aż iskrzy między instrumentami.

Druga Volta gra własną muzykę inspirowaną bluesem, rockiem i jazzem, a jej forma to wypadkowa wrażliwości i kreatywności muzyków ze sporym bagażem doświadczeń scenicznych. Program grupy jest bardzo zróżnicowany, a jednocześnie spójny charakterem. Stonowane ballady i spokojny rock przeplata się z potężnym uderzeniem sekcji dętej w mocno funkowych kompozycjach.

Historia zespołu sięga lat 80, czasu działalności grupy „Krakersy” (por. Wikipedia). Formacja przekształciła się w zespół „Godzina Do Świtu” mający w repertuarze głównie bluesowe kompozycje. W roku 2019 nastąpiło odświeżenie składu oraz zmiana nazwy na „Druga Volta”, w której artyści następnego pokolenia tworzą energetyczną muzykę, dodając do wybuchowej mieszanki funkową rytmikę i szybsze tempa.

Naszą cechą charakterystyczną są wzruszające, dojrzałe, polskie teksty lidera zespołu, Krzysztofa Telesińskiego.

Skład zespołu:
Krzysztof Telesiński – śpiew, instrumenty klawiszowe,
Stanisław Telesiński – gitara, saksofon tenorowy,
Mariusz Józefowiak – saksofon sopranowy, saksofon altowy,
Jacek Gajek – kontrabas, gitara basowa,
Kacper Stawski – perkusja

LINKI

POSŁUCHAJ: