Przejdź do treści

FILIP MIZIA

Filip Mizia dzieli się emocjami i swoimi doświadczeniami, wpływając w ten sposób na rzeczywistość i prowokując do myślenia. Swoją muzykę nazywa eklektyczną, ze względu na to, że można w niej odnaleźć inspiracje rockiem, alternatywną, hip-hopem, popem i funky. Cechują ją przede wszystkim rockowy temperament, elektroniczne brzmienia i wpadające w ucho melodie.

Filip nie tylko pisze teksty, komponuje muzykę i aranżuje swoje utwory, ale zajmuje się również scenografią i stylizacją podczas swoich koncertów. Potrafi skutecznie materializować swoje wizje, o czym będzie się można przekonać niebawem oglądając teledysk ”Pije do Lustra”, do którego napisał scenariusz. Jego świat jest na przemian wszystkimi kolorami, bielą lub czernią, manią lub depresją. Mówi o sobie: ”Jestem chaosem, który kontroluje swojego rock’n’rolla”.

Artysta poza swoimi idolami z dzieciństwa takimi jak: Freddie Mercury, Michael Jackson i Grzegorz Ciechowski czerpie inspirację z teatru i codzienności. Filip obserwuje świat z uwagą, a jego twórczość powstaje w oparciu o jego refleksje, doświadczenia, emocje i relacje międzyludzkie. Z wykształcenia jest psychologiem i absolwentem Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Uwielbia chodzić na wystawy malarstwa i do teatru. Jest entuzjastą wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol, a Konrad Imiela Dyrektor Artystyczny i Naczelny jest jednym z jego wzorów scenicznych. To w dużej mierze dzięki zamiłowaniu do teatru jego koncerty są nie tylko ucztą dźwięków, dosięgają wszystkich zmysłów oferując niepowtarzalne show.

Filip zagrał ponad 40 koncertów i wziął udział w ponad 20 festiwalach i przeglądach w Polsce. Festiwal FAMA, Studencki Festiwal Piosenki, Emergenza Festival Polska, Studio M im. SBB w Radiu Opole i Piwnica pod Baranami to kilka z miejsc w których elektryzował fanów. Artysta ceni sobie zarówno występy na dużych scenach festiwalowych jak i kameralnych pubach. Każdy występ jest dla niego wspaniałą okazją do nawiązania wyjątkowej więzi z publicznością. Łatwość w nawiązywaniu z nią kontaktu, niepowtarzalna wymiana energii i nieokiełznana wyobraźnia czyni jego koncerty wyjątkowymi, często szokującymi i niezapomnianymi.

POSŁUCHAJ: