Przejdź do treści

ISTOTA

BIO

Choć poruszają się w obszarze rocka, to wyróżnia ich jazzowo-bluesowa stylistyka i funkowe inspiracje. Co prawda taka fuzja może wydawać się ryzykowna, muzycy jednak udowadniają, że te na pozór odmienne gatunki muzyki mogą tworzyć nad wyraz spójną całość, którą uzupełniają znakomite, barwne i często krytyczne teksty.

W lutym 2012 roku ukazał się debiutancki album zespołu pt.„MUHY”. Nadejście płyty zwiastował teledysk do utworu „Księżyc”. 

  Koncerty są prawdziwą mocą zespołu! Surowe brzmienia przeplatane łagodnymi dźwiękami, pasja i energia oraz wizytówka zespołu – nieobliczalny Bartek Matuszek – to elementy, dzięki którym grupa buduje niepowtarzalny klimat i porywa publiczność przy każdym spotkaniu!

Zespół powstał w 2005 roku i początkowo funkcjonował pod nazwą muHy, dając wiele koncertów i wydając płytę demo „Samotna krowa” (błyskawicznie wyprzedano cały nakład). Opublikowanie debiutanckiego materiału otworzyło przed grupą szerokie horyzonty, a imprezy z ich udziałem zdobywały coraz większe uznani nie tylko wśród fanów alternatywnych dźwięków. Oryginalność grupy została zauważona m.in. przez Piotra Bukartyka dzięki czemu zespół był wielokrotnie prezentowany w audycji „Ładne kwiatki” w PR3, a w sierpniu 2008 r. muHy zagrały transmitowany na żywo koncert w Ogródki Trójki.

Imponujące, cieszące się ogromnym zainteresowaniem i entuzjazmem publiczności koncerty zmotywowały członków zespołu do nagrania pierwszego, pełnego albumu. W kwietniu 2010 r. – pod okiem Andrzeja „Gieni” Markowskiego – muHy rozpoczęły nagrywanie debiutanckiej płyty w słynnym studiu FONOPLASTYKON, by w lipcu otrzymać gotowy materiał (produkcja i miks Andrzeja „Gieni” Markowskiego, mastering Marcin Bors) i wyjść ze studia już jako nadmuHy. Efektem tej pracy jest pierwszy pełny album – „MUHY”. Krótko po wydaniu płyty, zespół zawiesił działalność, by powrócić w 2019 roku znowu jako muHy.

Dyskografia:

„Samotna Krowa” EP 2007 wydane własnym sumptem

„MuHy” Milltom Music 2012

LINKI

POSŁUCHAJ:

Tagi: