Przejdź do treści

KAPELA BOŻKÓW

BIO

KAPELA BOŻKÓW to powstały w 2018 roku, grający rozrywkową, rockową muzykę kwartet na trąbkę i harmonijkę (Jacek Mokrzan), gitarę (Oskar Babiak), gitarę basową i wokal (Wojtek Grzesiak) oraz perkusję (Paweł Fadiejew). Twórczość z pogranicza rocka progresywnego, jednak nie do zaszufladkowania – muzycy bawią się gatunkami zaskakująco łącząc różne style takie jak funk, rock czy jazz. Fani muzyki gitarowej, funkującego basu i perkusji na pewno nie będą zawiedzeni. Zespół ma na koncie prawie setkę koncertów, głównie na terenie Dolnego Śląska, skąd się wywodzą. Zdobyli tytuł ARTYSTA ROKU 2021 portalu Polska Muzyka Alternatywna, gościli w licznych audycjach radiowych Radio Wrocław czy Rado Wnet oraz swoimi utworami wygrywali radiowe listy przebojów Radio Wnet czy Radio SOK.

Zwieńczeniem pracy w ich założycielskim składzie (z Sebastianem Pacheckim na trąbce) jest ich pierwszy krążek, zatytułowany „Bożków Kapela”, który ujrzał światło dzienne w czerwcu 2020. Płyta została zrealizowana własnym nakładem muzyków, a nagrania zarejestrowano na tzw. 100’kę, co pozwoliło uzyskać ciekawy efekt grania na żywo. Na płycie znajduje się osiem różnych stylowo utworów, głównie instrumentalnych, a także z wokalem. Aktualnie muzycy pracują nad drugą płytą.

W trudnym, epidemicznym czasie zespół postawił na działalność poza-koncertową i wydał kilka klipów wideo do utworów z płyty. Ukazał się również singiel p.t. „Gdybyś była jeżem”, również w wersji wideo. Wszystkie filmy dostępne są na ich kanale YouTube. Najnowszym z nich jest wspomnienie lata 2022 czyli „Venus z bosą nogą”. Zapraszamy również na FB fanpage zespołu http://www.facebook.com/kapela.bozkow na którym znajdą Państwo więcej szczegółów o płycie i o zespole.

Obecny skład Kapeli Bożków to:
gitara – Oskar Babiak
trąbka, harmonijka – Jacek Mokrzan
gitara basowa, voc – Wojtek Grzesiak
perkusja, voc – Paweł Fadiejew

LINKI

POSŁUCHAJ: