Przejdź do treści

KILKA CZUŁOŚCI

BIO

Czułość to taka jednostka, której każdy potrzebuje w różnej ilości. Potrzebujemy czułości zarówno rozdawać, jak i przyjmować. Nie jest to proste. Z jakichś powodów boimy się rozmawiać o uczuciach. Ale nie dzisiaj. Dzisiaj chcielibyśmy oddać w Wasze ręce kilka czułości.

kilka czułości to zespół debiutujący na polskiej scenie muzycznej, który założyła wokalistka i songwriterka Anna Kamińska. Swoją emocjonalność zamienia w piosenki przy dźwiękach pianina, ukulele i autoharfy. Jej teksty i melodie przez wiele lat spokojnie dojrzewały, aby w końcu zespolić się z aranżacyjnymi pomysłami instrumentalisty Emila Smardzewskiego. Całość dopełniają dźwięki wiolonczelisty Filipa Turkowskiego oraz rytmy perkusisty, Adriana Ciesielskiego. Jako kilka czułości zdobyli m.in. I miejsce na Festiwalu im. Piotra Skrzyneckiego w Mińsku Mazowieckim oraz I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Szlakiem Bardów w Warszawie, zagrali podczas Festiwalu Kocham Cię w Kluczborku czy Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu. Wystąpili również w Piwnicy pod Baranami w Krakowie.

Pierwsza debiutancka płyta zespołu kilka czułości zatytułowana MIĘTA to opowieść o kochaniu, opowieść różnorodna. Tak jak same czułości. Od euforii, nadziei, zadziorności i dowcipu, poprzez tajemnicę, tęsknotę i niepewność, aż do smutku, złości i rezygnacji. A każda czułość otulona została folkowymi brzmieniami z domieszką wszystkiego, co gra w sercach wykonawców – jazzu, bluesa, rock&rolla, piosenki literackiej.

Anna Kamińska – wokal, ukulele, pianino, autoharfa, instrumenty perkusyjne
Emil Smardzewski – pianino, gitara, wokal, instrumenty perkusyjne
Filip Turkowski – wiolonczela, wokal, instrumenty perkusyjne
Mikołaj Główczyński – kontrabas, bas
Adrian Ciesielski – perkusja, perkusjonalia, ocean drum, wokal

LINKI

POSŁUCHAJ:

Tagi: