AKTYWNOŚCI KONFERENCYJNE
Pamiętajcie, że wstęp na konferencję w ramach wrOFF Showcase jest płatny.
Jeśli jeszcze nie masz swojego biletu, to nic straconego. Jesteśmy oddolną inicjatywą, więc środki ze sprzedaży zostaną przeznaczone na rozwój wrOFFa!
SPRAWDŹCIE JAKIE AKTYWNOŚCI CZEKAJĄ NA WAS W RAMACH TEGOROCZNEJ EDYCJI KONFERENCJI:
PIĄTEK 31.05
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO KARIERY MUZYCZNEJ AKA EDUKACJA KOMPLETNA.
Co sprawia, że kariera w branży muzycznej jest możliwa i jak (się) do niej przygotować? To pytanie, jako edukatorzy, organizatorzy i muzycy zadawaliśmy sobie wiele razy. Jako Tak Brzmi Miasto, łączymy siły ze Związkiem Zawodowym Muzyków RP oraz estońską szkołą muzyczną MUBA by spróbować znaleźć odpowiedź, a następnie przepis na idealny program edukacyjny. Dołącz do nas by zobaczyć co z tego wyszło i czego nauczyliśmy się po drodze (a może i Ty dowiesz się czegoś ciekawego o karierze).
W skrócie: rzut okiem na wyniki programu „Wzrost Innowacyjności, Rozwoju i Cyfryzacji w kształceniu profesjonalistów branży muzycznej” realizowanego przez Związek Zawodowy Muzyków PR, Tak Brzmi Miasto i estońską szkołę MUBA.
Opowie o tym Michał Wójcik. Od blisko 20 lat jest muzykiem, producentem oraz menedżerem rockowego trio Cinemon. Doświadczając osobiście trudności jakie stoją na drodze niezależnego zespołu, w 2014 r. założył fundację, której misją jest dostarczanie artystom narzędzi do sprawnego ich pokonywania. Jej kluczowe działania odbywają się pod marką Tak Brzmi Miasto: to najstarsza w Polsce konferencja muzyczna oraz program wsparcia przedsiębiorczości. Co roku wydarzenia te przyciągają ok. 300-400 artystów i menedżerów. www.takbrzmimiasto.pl
TANTIEMY, UBEZPIECZENIE I MULTISPORT, CZYLI PO CO BYĆ W ZWIĄZKU ZAWODOWYM MUZYKÓW RP
Wśród natłoku rzeczy, które musi robić każdy muzyk DIY niełatwo znaleźć czas na zastanowienie się nad takimi rzeczami jak ubezpieczenie siebie i instrumentów, czy zmiany w prawie, które będą miały skutki dla naszej branży. Istnieje jednak instytucja, która zajmuje się tym na co dzień. Podczas swojego wykładu Leszek Biolik opowie o tym jakimi najbardziej palącymi problemami zajmuje się teraz ZZMRP, jakie wymierne korzyści daje członkostwo w związku i co zrobić, żeby nam – muzykom, żyło się lepiej.
AI – TWÓJ ASYSTENT, A NIE WRÓG
Temat warsztatu rozgrzewający emocje, tajemniczy i niezwykle na czasie, jednocześnie jednak często pomijany.
Przemysław Fryc (Muzaman) to nie tylko producent muzyczny, ale też osoba żywo zainteresowana rozwojem sztucznej inteligencji. W trakcie godzinnego warsztatu poruszy temat tego, jak można wykorzystać sztuczną inteligencję do tego, do czego została stworzona, czyli ułatwiania sobie pracy jako muzyk DIY na wielu frontach!
JAK WYCENIĆ SWOJĄ PRACĘ
Warsztat „Jak wyceniać swoją pracę” to spotkanie dla muzyków, artystów i każdego kto chciałby nauczyć się lepiej wyceniać swoją pracę. Podczas warsztatu uczestnicy zdobędą wiedzę na temat różnych czynników wpływających na wycenę swoich usług, takich jak umiejętności, doświadczenie, rodzaj wydarzenia, wymagany czas i wysiłek potrzebny do realizacji czy potencjalnie inne korzyści płynące z wykonania takiej usługi. Poprzez wspólną dyskusje, wymianę doświadczeń oraz praktyczne ćwiczenia, uczestnicy zdobędą narzędzia do skutecznego określania wartości swojej pracy, co pozwoli im lepiej negocjować kontrakty i zwiększyć swoje dochody.
Przez ten ważny temat przeprowadzi Was Damian Godlewski. Przedsiębiorca, gitarzysta i edukator. Miłośnik podróży i klasycznego rocka.Współwłaściciel Instytutu Innowacyjnej Edukacji www.iie.edu.pl, założyciel agencji muzycznej Eventia: www.eventia.pl wyznający zasadę: „gdzie słyszysz muzykę tam wchodź, bo źli ludzie nie grają”. Więcej na www.damiangodlewski.pl
SOBOTA 1.06
JAK NIE STRACIĆ MOTYWACJI
NA WARSZTAT OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!
Chętnych zapraszamy do zapisów mailowych: na adres: info@wrofflaw.pl (w temacie wiadomości wpiszcie WARSZTAT PSYCHOLOGICZNY 2024, podajcie też podstawę do skorzystania z tej aktywności: nr biletu/akredytacja/występ na tegorocznym wydarzeniu). Każde zgłoszenie potwierdzimy mailowo. Czas na zgłoszenia do 29.05.2024
Maria Chełkowska-Zacharewicz, która od kilkunastu lat badawczo i praktycznie jest związana z psychologią muzyki i wykonawstwa muzycznego, pomoże Wam oswoić temat motywacji. Jak sama pisze: Nie obiecuję, że wyjdziesz z tego warsztatu zmotywowan_ na maksa i w jedną noc poskładasz ten album, który czeka od dwóch lat na właściwy moment. Mogę Ci za to obiecać, że w ramach tego spotkania będziemy szukać efektywności w sposób łagodny oraz skupiony na tym, co dla nas ważne. Nauczymy się, że łagodność wobec siebie może przyjmować zarówno formę poklepania po plecach w trudnych chwilach, jak i poszukiwania sposobów na samodyscyplinę, gdy mamy zasoby i potrzebujemy działać. Zrobimy to z głową, szacunkiem do siebie samych i swoich możliwości oraz z uwzględnieniem współczesnej wiedzy na temat ludzkiej motywacji.
JAK ZARZĄDZAĆ ZESPOŁEM DIY – MANAGEMENT TOOLBOX DLA PROJEKTÓW MUZYCZNYCH
Agnieszka GagaRin Frączyk przekaże Wam swoją wiedzę z zakresu Agile. Projekt muzyczny da się zaplanować i nim zarządzać – jakie narzędzia wspomagające zarządzaniem muzycy mogą przejąć od innych branż? W zakresie warsztatów omówimy czym jest zespół, jak dobierać ludzi do współpracy, jakie są etapy w cyklu życia zespołu oraz jakie narzędzia mogą wspomóc produktywność (nie tylko) na początku jego istnienia.
MELODIE Z REKLAMY I FILMU – JAK WKRĘCIĆ SIĘ W PUBLISHING
Historie zespołów, których muzyka stała się znana na całym świecie po tym, jak została wykorzystana w hicie kinowym, czy serialu na Netflixie rozbudzają wyobraźnię każdego muzyka. Jak jednak wygląda rzeczywistość? Czy każdy zespół ma szansę na taki sukces? A może trzeba być kompozytorem skupionym jedynie na muzyce filmowej? O wszystkim związanym z publishingiem porozmawiamy z Agnieszką Kulczycką.
Nasza rozmówczyni to konsultantka muzyczna, założycielka i prezeska firmy Sirens, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku i łódzkiej Szkoły Filmowej. Z pasji do muzyki w 2006 roku założyła firmę, która jako pierwsza na polskim rynku połączyła usługi w zakresie konsultacji muzycznych i licencji autorskich. Dzięki szerokiemu doświadczeniu w branży muzycznej jest koordynatorem licencji autorskich do filmów fabularnych, seriali, spotów reklamowych i autorką opraw muzycznych stacji telewizyjnych. https://www.sirensmusic.pl/
NIEDZIELA 2.06
OBALANIE MITÓW Z BRANŻY MUZYCZNEJ
Każdy je zna, każdy o nich słyszał – ale czy naprawdę mit „artysta głodny to artysta płodny” jeszcze coś znaczy w dzisiejszych czasach? Nasi rozmówcy reprezentują różne części branży muzycznej i wspólnie przeanalizujemy, które mity i stereotypy mają jeszcze rację bytu a które już dawno przeszły do lamusa!
Małgorzata Oleszczuk – Absolwentka wokalistyki jazzowej w Gdańsku. Aktywnie działająca artystka, samozwańcza menadżerka i bookerka zespołu CHRUST, w którym jest również głównym głosem. Od zeszłego roku współorganizatorka festiwalu Grajdół w roli scenografki i twórcy contentu na social media.
Jan Straus – Manager muzyczny, producent wydarzeń, booker. Związany z wrocławskim środowiskiem muzycznym od ponad 10 lat. Swoje pierwsze kroki w branży stawiał jeszcze na studiach z grunge’owym zespołem A.P.A.M.A.U.. Doświadczenie nabywał pracując między innymi w Narodowym Forum Muzyki, beach barze Hot Spot czy jako tour manager zespołu Hurt. Obecnie od roku związany z agencją Al Fine gdzie jako manager zajmuje się poznańską artystką Kathią. Prywatnie miłośnik wycieczek górskich, żeglarstwa i smażonego sera.
Stefan Biedronka – socjolog kultury, muzyk oraz doktorant Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. W swoich dociekaniach naukowych skupia się na wpływie różnych aspektów kultury na życie społeczne. Cyklicznie realizuje ewaluacje miejskich programów społecznych. Jego głównym zainteresowaniem badawczym jest fenomen tworzenia muzyki improwizowanej w rozmaitych kontekstach społecznych.
JAK ZORGANIZOWAĆ FESTIWAL MULTIDYSCYPLINARNY
Dyskusja to nowy format na naszym festiwalu (i niespotykany też na innych showcasach). W komitywie z Festiwal Fama zapraszamy Was do wspólnej rozmowy i zadawania pytań, które nurtują Was jako odbiorców wydarzeń muzycznych lub uczestników wysyłających zgłoszenia na różnego typu przeglądy, festiwale i konkursy. A może wśród Was są osoby, które również chcą zostać organizatorami?
JAK ZORGANIZOWAĆ TRASĘ KONCERTOWĄ I WYJŚĆ NA SWOJE!
Rozmowa z uwielbianym przez publikę, niezwykle prężnie działającym muzykien DIY – Wojtkiem Szumańskim!
Booking to kwestia spędzająca sen z powiek większości muzyków DIY. Podczas naszej rozmowy podpytamy Wojtka o to, na co warto zwrócić szczególną uwagę w fazie przygotowania trasy, jak znaleźć odpowiednie miejsca na koncert i co zrobić, żeby ludzie chętnie pojawili się na naszych występach. Postaramy się także znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytanie zawarte w temacie tej aktywności.
AKTYWNOŚCI DODATKOWE
DOBRY WYWIAD W PRAKTYCE
Ograniczona ilość miejsc – obowiązują zapisy!
Udzielanie dobrych wywiadów to rzemiosło jak każde inne – można się go nauczyć przez podpatrywanie dobrych wzorców i przede wszystkim… udzielanie wywiadów. Jak to jednak robić w świecie, gdzie niełatwo jest zostać zaproszonym do rozmowy przez profesjonalistów? Jedną z odpowiedzi jest – przyjechać na wrOFF 2024! Trójka doświadczonych i uznanych w branży redaktorów – Ewa Bujak (Teraz Rock, Made By Sound), Artur Rawicz (Rozmowy Rawicza) i Marcin Bąkiewicz (Antyradio) przeprowadzi z chętnymi uczestnikami konferencji wywiady, które zostaną zarejestrowane i opublikowane na kanale wrOFFa.
*do skorzystania z tej aktywności upoważnia: bilet, akredytacja lub występ na tegorocznym wydarzeniu.
Warunki uczestnictwa: wypełnienie formularza zgłoszeniowego https://forms.gle/92aJVcaoZUtB1FrL6, można udzielić tylko jednego wywiadu u jednego redaktora
ilość miejsc: 12 (po 4 do każdego redaktora) *decyduje kolejność zgłoszeń
termin zgłoszeń: do 20 maja
KONSULTACJE ARTYSTYCZNO-BIZNESOWE
Ograniczona ilość miejsc – obowiązują zapisy!
Konsultacje artystyczno-biznesowe z Marcinem Bąkiewiczem! (15 minut)
Zastanawiasz się czy Twój utwór nadaje się do radia? Może nie jesteś pewny jak poprawnie skontaktować się ze stacją radiową? Jeśli tak, to konsultacje 1:1 z Marcinem Bąkiewiczem są idealne dla Ciebie. Masz okazję zaczerpnąć porad u samego dyrektora muzycznego Antyradio!
*do skorzystania z aktywności upoważnia: bilet, akredytacja lub występ na tegorocznym wydarzeniu.
Konsultacje odbędą się w sobotę 1.06, w godzinach 15:00-17:00
Ilość miejsc: 4
Termin zgłoszeń: do 24.05.2024
https://forms.gle/UCDXBwUj2KLiTpKz7
Konsultacje 1:1/ Warsztaty dla Artystów i Zespołów:
Konsultacje Indywidualne (15 minut): Profesjonalny przegląd i ocena Twojego brzmienia oraz materiału muzycznego. Indywidualne porady dotyczące rozwoju w sferze artystycznej i biznesowej.
Sesja Grupowa (1 godzina): Wspólne odsłuchanie i otwarta dyskusja na temat prezentowanych utworów oraz dalszych kroków w karierze muzycznej.
Możliwość wymiany doświadczeń i sieciowania z innymi artystami.
*do skorzystania z konsultacji upoważnia: bilet, akredytacja lub występ na tegorocznym wydarzeniu.
Warunki uczestnictwa: Przynajmniej jeden oficjalnie wydany utwór dostępny na platformach streamingowych (Spotify, YT etc.). Aktywność w mediach społecznościowych oraz działalność koncertowa.
Ilość miejsc: 8
Termin zgłoszeń: do 24.05.2024
https://forms.gle/PZKqR46E4tGm92sT8
SPEED MEETINGI
Chcesz wziąć udział w speedmeetingach i poznać nowych ludzi z branży? Pojaw się w piątek i sobotę (30.05 i 1.06) o godzinie 18:00 przed sceną konferencyjną. Aktywność prowadzi nasz konferansjer, Daniel Misiek.
*do skorzystania z aktywności upoważnia: bilet, akredytacja lub występ na tegorocznym wydarzeniu. Nie trzeba się zapisywać!