

AKTYWNOŚCI BEZ ZAPISÓW:
PIĄTEK – 30.05.2025

13:00-14:15
Muzyk też musi jeść, czyli doradztwo zawodowe – warsztat, Damian Godlewski (Instytut Innowacyjnej Edukacji, Eventia)
Czy da się zrobić karierę muzyczną i równocześnie nie żyć od pierwszego do pierwszego? Jak zadbać o swoje finanse na początku drogi, kiedy nie ma szans na utrzymywanie się ze swojej muzyki? Jak wykorzystać do zarabiania pieniędzy umiejętności, których nauczyliśmy się będąc muzykami DIY? Na te palące pytania postaramy się odpowiedzieć podczas warsztatu dotyczącego doradztwa zawodowego!

14:45-16:00
Przepracujmy przepracowanie – warsztat, mgr Katarzyna Kulwicka (SWPS)
Robisz jako muzyk DIY pracę 5 osób, jesteś liderem, producentem, specjalistą od social mediów, kompozytorem, promotorem i nie wiadomo kim jeszcze? Nie pamiętasz już kiedy był Twój prawdziwie wolny dzień i czujesz, że jesteś w pracy od momentu podniesienia głowy z poduszki do chwili zaśnięcia? Podczas warsztatu “Przepracować przepracowanie” porozmawiamy o tym niezwykle częstym wśród muzyków DIY problemie, dowiesz się również jak sobie z nim poradzić i co zrobić, żeby nie powracał!
16:30-17:45
Międzynarodowa kariera, czyli jak koncertować za granicą? – panel, Tamara Kamińska (Music Export Poland), Jarek Jazienicki (Winiary Bookings, Chroma Music), Mateusz Jakielski (Good Taste Productions), prow. Rafał Marczak (FONOBO)
Pytanie “dlaczego polscy muzycy nie robią kariery za granicą?” bardzo często przewija się w branżowych rozmowach. Co jednak, jeśli to nieprawda? A jeśli są polscy muzycy i zespoły, którzy bezkompromisowo rozpychają się na rynkach poza naszym krajem, to co zrobić, żeby do nich dołączyć? O tym wszystkim podyskutujemy z tymi, którzy znają się na tym najlepiej – specjalistką od eksportu polskiej muzyki, tour managerem organizującym trasy swojego zespołu na całym świecie, oraz zagranicznym bookerem jednej z największych agencji koncertowych w Polsce.





18:00
SPEEDMEETING – Daniel Misiek
Ten kto był choć raz ten wie, ten kto jeszcze nie brał udziału – w skrócie nakreślamy: 3 minuty, podczas których podchodzisz do nieznanej Ci osoby, opowiadasz swoją historię i słuchasz historii drugiej osoby. Zmiana. Kolejne 3 minuty, w których opowiadasz i słuchasz. Zmiana. Zbierasz nowe kontakty, poznajesz nowe perspektywy. Czy działa? Oj, znamy nieco przypadków, gdzie te 3 minuty przerodziły się we współprace. Przez speedmeeting przeprowadzi Was niezastąpiony w tej dziedzinie Daniel Misiek – rzec można, że legenda milickiej sceny, konferansjer, fan szlafroków i opery.
SOBOTA – 31.05.2025

13:00-14:15
Jak (nie) zgłaszać się na festiwale? – warsztat, Alicja Chynek i Jędrzej Wołk
Marzysz o zagraniu na wielkich scenach uznanych, czy wręcz legendarnych festiwali? A może interesuje Cię zdobycie nowych fanów podczas koncertów na festiwalach, na których gra się dokładnie Twój gatunek muzyczny? Bez względu na to która postawa jest Ci bliższa musisz wiedzieć jak na taki festiwal się zgłosić, jak takie zgłoszenie przygotować i co krok po kroku zrobić, żeby zwiększyć swoje szanse. O tym wszystkim a także najczęściej popełnianych błędach opowiedzą podczas swojego warsztatu organizatorzy wydarzeń wszelakich – Alicja Chynek i Jędrzej Wołk

14:30-15:30
Dlaczego komunikacja (wizualna) jest tak ważna w budowaniu wizerunku? – warsztat, Agnieszka Szumi Szumińska
Czym jest komunikacja wizualna? Dlaczego profesjonalny wizerunek jest ważny w branży muzycznej? Jak nasz wizerunek wpływa na rozpoznawalność i, co za tym idzie, pcha naszą karierę do przodu? Podczas tego warsztatu nie tylko znajdziesz odpowiedzi na te pytania ale też porozmawiasz z artystami wizualnymi, dowiesz się w jaki sposób z nimi współpracować, na jaki wydatek się przygotować i jakie mają oni podejście do kwestii barteru.

16:30-17:45
Współpraca producent – zespół – warsztat, Piotr Grzegorowski (Jupiter Ranch Studio)
W 2025 roku producent nie jest już tajemniczą postacią, która pojawia się tylko przy nagraniach największych gwiazd, a specjalistą, z którym współpraca jest równie normalna jak z inżynierem nagrań, czy miksu. Czym jednak zajmuje się producent podczas współpracy z zespołem a nie pojedynczym wykonawcą? W jaki sposób może sprawić, że zespół wyda utwór, z którego będzie w pełni zadowolony? I wreszcie – co zrobić, żeby wyciągnąć z takiej współpracy 100%. O tym podczas swojego warsztatu opowie producent, muzyk i właściciel Jupiter Ranch Studio – Piotr Grzegorowski.

18:00
DRUGI SPEEDMEETING – Daniel Misiek
Jeśli ktoś nie załapał się na piątkowy speedmeeting lub jeśli się spodobało i checie załatwić jeszcze więcej, to macie szansę. W sobotę, o tej samej porze, powtarzamy akcję! Widzimy się pod sceną konferencyjną!
NIEDZIELA – 1.06.2025


13:00-14:15
Czy Eurowizja może pomóc zespołowi DIY? – rozmowa, Małgorzata Oleszczuk (Chrust), prowadzący Rafał Marczak
Czy występ w eliminacjach Eurowizji może pomóc w promocji płyty? Jak udział w talent show może pchnąć karierę do przodu? Co można wyciągnąć z występów na polskich showcase’ach? Chrust to zespół, który w swoich działaniach promocyjnych wychodzi daleko poza standardowe wrzucanie krótkich form na social media. Rozmowa, która otworzy trzeci dzień naszego showcase’u, skupiać się będzie właśnie na strategii, którą obiera liderka tego zespołu po drodze na szczyt polskiej branży muzycznej. Bo w końcu konkrety od praktyków to właśnie to, co muzycy DIY lubią najbardziej!

14:45-16:00
Co zrobić, żeby pieniądze nie przeciekały przez palce, czyli finanse osobiste – warsztat, Igor Stobiecki (Poznańska Giełda Płytowa)
Zarabiasz już pieniądze, ale cały czas masz poczucie, że znikają one dużo szybciej niż się pojawiły? Konto oszczędnościowe świeci pustkami, ETF myli Ci się z EKG a dywidenda brzmi jak tytuł starej chorwackiej letniej piosenki? Ten warsztat jest właśnie dla Ciebie! Podczas niego dowiesz się bowiem jak zarządzać swoim budżetem domowym, jak oszczędzać pieniądze i jakie profity płyną z tego, że ból zęba przestaje Ci się kojarzyć z zadłużeniem u rodziny albo braniem chwilówki.

16:30-17:45
Młodzi w branży muzycznej – dyskusja, Adam Smolarek + Michał Daniluk (CZWÓRKA Polskiego Radia)
W tym roku bardzo leży nam na sercu kwestia pomijania w dyskusji o branży muzycznej najmłodszych, którzy dopiero wchodzą w ten świat, a będą stanowić o sile naszego rodzimego podwórka za kilka-kilkanaście lat. Po wrOFF Z, które w całości było przeznaczone dla takich właśnie osób, kontynuujemy temat na “dużym” wrOFFie. Podczas dyskusji, w której będzie mógł wziąć udział każdy chętny, porozmawiamy o wchodzeniu w branżę muzyczną, zagrożeniach i szansach z tym związanych a także o tym, jak najmłodsi z nas mogą zmienić cały rynek muzyczny. A to dopiero początek!
AKTYWNOŚCI Z ZAPISAMI:

SOBOTA – 14:45-16:00
Jak ruch sceniczny sprawi, że będziesz grać lepsze koncerty? – warsztat, Martyna Kazimierczuk
Podczas warsztatów rozłożymy na czynniki pierwsze zasady ruchu scenicznego i scenicznego obycia. Prowadząca pokaże, jak za pomocą świadomego poruszania się i ustawienia, z uwzględnieniem zasad wizualizacji, wzmocnić efekt, przekaz i dynamikę koncertu. Skupimy się na spójności warstwy wizualnej z muzyczną, by przyciągnąć i utrzymać uwagę publiczności przez cały występ. Autoprezentacja to kluczowa umiejętność każdego artysty — dlatego popracujemy nad mową ciała, przydatną nie tylko na scenie, ale również podczas wywiadów, spotkań i innych publicznych wystąpień.
DOBRY WYWIAD W PRAKTYCE – codziennie 14:00-16:00 – każdego dnia wywiady prowadzi inny dziennikarz



Udzielanie dobrych wywiadów to rzemiosło jak każde inne – można się go nauczyć przez podpatrywanie dobrych wzorców i przede wszystkim… udzielanie wywiadów. Jak to jednak robić w świecie, gdzie niełatwo jest zostać zaproszonym do rozmowy przez profesjonalistów? Jedną z odpowiedzi jest – przyjechać na wrOFF Showcase 2025 – Festiwal dolnośląskiej muzyki! Trójka doświadczonych i uznanych w branży redaktorów przeprowadzi z chętnymi uczestnikami konferencji wywiady, które zostaną zarejestrowane i opublikowane na kanale wrOFFa.
Rozmowę z Wami przeprowadzi jeden z trojga cenionych:
Artur Rawicz – twórca podcastu Rozmowy Rawicza – Podcast, a wcześniej „Brutal Wieczorową Porą” dla Radio 357. Od ponad 15 lat związany z najstarszym, niezależnym portalem muzycznym CGM.pl. Dziennikarz, autor, freelancer, copywriter, fotograf i manager muzyczny. Autor okładek płyt, reportaży z dużych i małych wydarzeń muzycznych, oficjalny fotograf wielu festiwali.
Ewa Bujak – Z wykształcenia kulturoznawca, z pasji dziennikarka muzyczna i promotorka. Dziecko szczęścia. Zawodowo związana z agencją Rock House oraz miesięcznikiem Teraz Rock, twórczyni portalu Made By Sound_pl. Rozmawiała m.in. z Hozierem, Markiem Bowenem (Idles), Richardem Jonesem (Stereophonics), Philem Selway’em (Radiohead). Uważa, że dobra muzyka to ta, która porusza czułe struny i serce, bez względu na gatunek.
Andrzej Jóźwik – dziennikarz Radio Wrocław Kultura. Dokumentalista. Fan. Music is the message.
KONSULTACJE 1:1,
czyli 15 minut, podczas których dyskutujesz z wybranym przez siebie specjalistą. A specjalistów, do których możesz się zapisać mamy z praktycznie każdej dziedziny w branży: mamy dziennikarzy, promotorów, pracowników agencji, organizatorów festiwali.
Konsultacje 1:1 odbędą się w piątek (30 maja) i niedzielę (1 czerwca) od godziny 16:00 do 17:00 i obowiązują na nie zapisy.










WYDARZENIA NA FACEBOOKU
MIEJSCE
Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych CZASOPRZESTRZEŃ
ul. Tramwajowa 1-3
51-621 Wrocław

NIE ZAPOMNIJ KUPIĆ BILETÓW NA TEGOROCZNĄ KONFERENCJĘ
Pamiętajcie, że wstęp na koncerty jest darmowy, ale organizujemy też konferencję. Jeżeli chcesz się dowiedzieć czegoś nowego o branży muzycznej, poznać ekspertów, managerów, bookerów i innych przedstawicieli rynku lub po prostu COŚ ZAŁATWIĆ – kliknij poniższy przycisk.

PARTNERZY
JEŻELI CHCESZ DOŁĄCZYĆ DO GRONA PARTNERÓW FESTIWALU – NAPISZ DO NAS
















