Przejdź do treści

NATALIA SZCZYPUŁA

Natalia Szczypuła– wokalistka, autorka tekstów i muzyki, vocal coach. Finalistka The Voice of Poland w 2020 r., zwyciężczyni Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2021.

W styczniu tego roku otrzymała tytuł „Wokalistki Roku 2021” w wyniku głosowania internautów na portalu Muzykoholicy.pl.

To wokalistka soulowa, popowa, jazzowa. W swojej muzyce łączy ze sobą różnorodne style, wzbogacając je sporą dawką popowej lekkości. Cechą wspólną jej piosenek są zapamiętywalne motywy – Natalia łączy ambitną muzykę z szybko wpadającymi w ucho melodiami, które każdy może zanucić. To utwory po polsku i po angielsku, zakorzenione w soulowej estetyce, ale jednocześnie bardzo różnorodne, trafiające do szerokiego grona słuchaczy.

Singiel „Brand New”, znalazł się na czele listy „Polska Alternaty-wa” (plusmusic.pl), a wcześniejszy, „Toniesz” zagościł na liście „Znane i lubiane” (Spotify). Singiel „Z Tobą”, który swój debiut miał w finale programu The Voice of Poland, królował na playlistach „New Music Friday Polska”, „Po prostu po polsku”, czy „Polski Pop 2021”. Utwór ma już ponad 170 tys. wyświetleńna YouTube. Najnowszy singiel, „Więcej“, gościł na playliście EQUAL Polska.

Usłyszeć ją można na muzycznych festiwalach w całej Polsce: Vertigo Summer Jazz Festival, Vertigo Summer Blues Festival, Craft Open Wrocław, Sącz Jazz Festival, czy wspomniany wcześniej Ladies Jazz Festival Gdynia.

Koncertuje również za granicą, np. w londyńskich klubach (Amersham Arms, The Cube, itd.), w 2019 r. koncertowała w Chinach w ramach „Polish Games – Creative Poland: The Concert”, gdzie u boku Natalii Grosiak (Mikromusic) wykonała utwory z polskich gier komputerowych.

Doszła do odcinków finałowych ostatniej edycji The Voice of Poland. Spośród czterech odwróconych foteli wybrała drużynę Tomsona i Barona.

Mówią o niej:

„Rok 2021 zdecydowanie należał do Natalii Szczypuły. Artystka zwyciężyła w jednym z najbardziej prestiżowych festiwali muzycznych w Polsce ,,Ladies’ Jazz Festival”. Utalentowana wokalistka podbiła serca jury, które pod przewodnictwem artystki Urszuli Dudziak przyznało jej nagrodę Grand Prix. Sukcesami okazały się także utwory ,,Lukier” i ,,Więcej”, które wydała w 2021 roku.”
Natalia Sekuła, Dobry Tygodnik Sądecki

„Natalia Szczypuła posiada zdolność do tworzenia bezpretensjonalnych i szykownych piosenek, które wykraczają poza oczywistą formę popu. Jej utwory oparte są na wyraźnie zaznaczonej melodii i ładnie poprowadzonych harmoniach.”
Polska Płyta – Polska Muzyka (Internetowy portal muzyczny)

„Zafundowałaś nam kosmos tym, w jaki sposób posługujesz się wokalem. Znakomity warsztat, pięknie postawione dźwięk. Ten głos nie jest zmanierowany. To jest fantastyczne.“
Michał Szpak – The Voice of Poland 11

POSŁUCHAJ: