Przejdź do treści

RADICAL NOTION

Pięcioosobowy zespół „Radical Notion”, choć w obecnym, wzbogaconym o klawisze składzie, funkcjonuje dopiero od 5 lat, to jako projekt muzyczny obchodził niedawno swoje jedenastolecie istnienia. Z tej okazji kapela opublikowała właśnie album pt. „Eclectic Stagnation”, na którym prezentuje pięć rozbudowanych kompozycji, stanowiących przekrój muzycznej drogi, jaką dotychczas pokonał zespół.

Członkowie Radical Notion pochodzą spoza Wrocławia jednak ich współpraca zawiązała się w trakcie studiów właśnie we Wrocławiu i to we wrocławskich klubach miała miejsce większość koncertów kapeli. Zespół kilkakrotnie brał też udział w rozmaitych konkursach i przeglądach i tak m.in. trafił do finału Akademickiego Rocka oraz dwukrotnie był finalistą Łykend PROMO Festival a także zajął trzecie miejsce w głosowaniu internautów SLOT Art Festival 2019 co zapewniło mu występ na Scenie Konkursowej.

Muzyka Radical Notion to mieszanka alternatywnego metalu i progmetalu z przełomu lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych z domieszką artrocka, modern metalu i djent’u.

Zespół charakteryzuje brzmienie nisko strojonych gitar przeplatanych melodyjnymi partiami klawiszy, rozbudowane kompozycje o nieregularnej formie oraz rytmice a także zmuszające do przemyśleń teksty.

LINKI

POSŁUCHAJ:

Tagi: