Przejdź do treści

SIN oficjalnie powstał w 2009 roku. Do tego czasu przez zespół przewinęło się kilku muzyków, aby wreszcie wyklarował się pierwszy stały skład: Ula Filipowicz – wokal, Adam Zgud – gitara, Tomek Zaręba – gitara, Robert Sobański – bas, Paweł Ulatowski – perkusja.
W takim składzie w styczniu 2011 roku SIN wydał pierwsze oficjalne demo z własnym materiałem, stworzonym w sali prób, udostępnionej przez ówczesny Ośrodek Kultury w Oławie (obecnie Centrum Sztuki w Oławie).

W roku 2012 nastąpiły zmiany w brzmieniu SIN – nową wokalistką została Ela Kołodziejczyk, a w czerwcu 2013 roku etat basisty objął Darek „Grizzli” Zieliński.

6 lutego 2015 SIN ogłosił premierę długo przygotowywanej EP’ki, zawierającej pięć nowych autorskich utworów. EP’ka nosi tytuł „Droga”. Płyta została wyprodukowana i wydana przez SIN.

Kolejna zmiana: oficjalnie od grudnia 2016 roku miejsce przy mikrofonie zajął Rafał Gębicki.

2019 rok to kolejne zmiany. Dotychczasowy perkusista Paweł Ulatowski, opuszcza szeregi zespołu z przyczyn osobistych, a na jego miejsce w czerwcu wchodzi młody, ale zdolny oleśniczanin – Radek Jaszczyszak. Zespół kończy pracę nad nową płytą. Na początku września ukazuje się nowy krążek zatytułowany „Hard’and’Heay”.

2021 rok to kolejne zmiany. Z zespołu odchodzi wokalista Rafał Gębicki, jego miejsce zajmuje Kacper Kasprzak. Zespół jest w trakcie tworzenia materiału na swoją trzecią płytę studyjną.

Skład zespołu:

Kacper Kasprzak – vocal
Adam Zgud – gitara
Tomek Zaręba – gitara
Dariusz Zieliński – bas
Radek Jaszczyszak – perkusja

Cytując Marka Piekarczyka i TSA:

Ten gitarowy huk, jak ryk wściekłego lwa
to Heavy Metal Rock!
Niczym armatni strzał kiedyś obudzi Cię
wtedy odkryjesz, że…

… odkryjesz, że to właśnie SIN, że twórczość SIN to esencja rock&rolla, gitarowej burzy i perkusyjnego grzmotu, a wszystko to okraszone równie mocnym, ale melodyjnym wokalem.

POSŁUCHAJ:

Tagi: