Przejdź do treści

THE STALLIONS

The Stallions to zespół założony w 2018 roku we Wrocławiu przez trójkę młodocianych fanów rocka z niemal filmową historią. Tak jak w utworze „Autobografia” Perfectu spotykaliśmy się w piwnicy basisty by grać i słuchać takich wykonawców jak Deep Purple, Judas Priest, KISS, Rory Gallagher, Breakout czy Budka Suflera. Wkrótce dołączył wokalista, a w niedługim czasie powstało kilkanaście utworów, które zespół zaczął wykonywać na koncertach we wrocławskich klubach. 

Po wydaniu w 2019 EP „Viva el Rock” zostaliśmy zauważeni przez śp. Andrzeja Patlewicza, dzięki którego wsparciu mogliśmy pojechać do Niemiec na Live Session, co zaowocowało publikacją „Live in Bautzen” w 2020. Zostaliśmy również zakwalifikowani do udziału w Lidze Rocka, w czym jednak pokrzyżowała szyki pandemia. Izolacja poskutkowała zmianami personalnymi, ale nowy skład zaczął grać jeszcze intensywniej, towarzysząc na scenie takim zespołom jak Happysad czy Bruklin. Jednocześnie rozpoczęliśmy nagrywanie materiału na pierwszy longplay, którego dopieszczenie zajęło przez różne perypetie prawie dwa lata. Pod koniec prac nastąpiło nieoczekiwane nieszczęście – zupełnie jak w filmie „Sound of Metal”, nasz perkusista zaczął tracić słuch. Z zespołem musiał pożegnać się także gitarzysta. Wreszcie na początku 2023 roku wydany został album z 12 utworami – „Journey through the pensive mind”. A jego skład został dopełnili Mateusz Kruszyński oraz Stanisław Swora. 

Muzyka The Stallions to inspirowana muzyką lat 70. i 80. mieszanka hardrocka i bluesrocka z mocną sekcją rytmiczną, dynamicznymi solówkami i chwytliwymi refrenami. Kompozycje okraszone są lirycznymi tekstami w językach polskim i angielskim. Krążek „A journey through the pensive mind” to tematycznie ukłon w stronę rocka psychodelicznego, przy zachowaniu hardrockowej estetyki brzmienia i bluesowego feelingu.

POSŁUCHAJ:

Tagi: