Przejdź do treści

UNFORTUNATE SONS

Unfortunate Sons to zespół rockowy z Wrocławia cechujący się inspiracjami grunge’u z lat 90-tych.

Zespół powstał z inicjatywy wokalisty Jakuba Szyszki oraz Michała Dyrdy w styczniu 2018 roku. Początkowo, zespół miał być tylko “małym projektem na boku” bez większych ambicji co do zdobywania ogromnego rozgłosu.

Niestety, na przekór założeniom Jakuba i Michała, zespół od początku zaczął wzbudzać duże zainteresowanie zarówno mediów (artykuł na stronie Antyradia po premierze coveru “All Along The Watchtower”) jak i lokalnych wrocławskich muzyków, co zaowocowało powiększeniem składu o gitarzystę Kubę Parzyńskiego.

Z początkiem 2019 roku zespół zaczął regularnie wydawać autorski materiał w formie singli, a dzięki obecności we wszystkich serwisach streamingowych, grupę zaczęli odkrywać fani z całego świata, m.in z USA, Australii, Brazylii, Singapuru czy nawet Bahrajnu.

Rok 2021 minął pod znakiem kamieni milowych dla zespołu: osiągnięcia 100,000 streamów na Spotify oraz występ na warszawskiej edycji Męskiego Grania na scenie Radia 357.

Głównymi inspiracjami dla Unfortunate Sons są przedstawiciele epoki grunge’u czyli: Soundgarden, Alice in Chains, Stone Temple Pilots, Mad Season oraz zespoły z nieco późniejszej sceny metalu alternatywnego jak Deftones, Tool oraz Stone Sour.

Unfortunate Sons to:
Jakub Szyszka – wokal, gitara
Michał Dyrda – perkusja, mix & produkcja
Kuba Parzyński – gitara prowadząca

LINKI

POSŁUCHAJ:

Tagi: