Przejdź do treści

VINCENT

BIO

Droga od Metalmanii 86 przez festiwal w Opolu , Sopocie i… trasy koncertowe po Ukrainie ,Białorusi , Niemczech to lata 90 ’ kiedy to zespół święcił swoje największe triumfy . Na czele grupy niezmiennie, charyzmatyczny wokalista Piotr Sonnenberg. Później natomiast… cisza – choć w tle przewijało się sporo projektów muzyków V . Rok 2014 to czas reaktywacji Vincent i koncerty , które przyciągnęły całą rzeszę zarówno starych jak i nowych fanów zespołu. Rezultatem wytężonej pracy w studio spółki kompozytorskiej – Piotr Sonnenberg (voc) i Boogie Skiedrzyński (guitar) są płyty o enigmatycznych, intrygujących tytułach Aura(2014) i kolejna Infinity (2016). Swojego rodzaju wisienkę na torcie stanowi fakt, że za produkcję obu płyt odpowiada Voytek Kochanek – American Music Production (laureat nagrody Grammy za dźwięk płyty Chaka Khan , znany też ze współpracy m. in. z Ozzy Osbourne, Steve Vai, Guns N’ Roses, Peter Frampton czy Whitesnake). Wśród gości w nagraniach brało natomiast udział kilku interesujących muzyków np. Jacek Krzaklewski (Perfect). Video klipy promujące w/w wydawnictwa zaprezentowane zostały na kanałach m.in. Interia , Onet i You Tube oraz TVP Kultura. Piosenka „Tylko twoje usta” przez kilka tygodni była na 1 miejscu listy przebojów ANTYRADIA. 2019 to powrót do studia z nowym gitarzystą Jarkiem Jafo Michalskim i nagrania związane z kolejnym ,mocno rockowym albumem p.t. „SPACE” .Płyta nad którą praca trwała blisko półtora roku , to 11 autorskich ,zupełnie premierowych utworów o mocnym rockowo – progresywnym charakterze . Premiera planowana jest na wrzesień 2020 roku.
Podobnie jak z dwoma poprzedniczkami ,płyta ma być zmiksowana i masterowana przez Voy Studio – American Music Production.Premierę poprzedzą liczne wywiady , newsy, streamy internetowe , emisja singla i video klipa.
Wyjątkowość wydawnictwa „SPACE” stanowi fakt , iż okładka CD będzie trójwymiarowa a za projektem tejże stoi grafik David Szatarski (m.in. „Włatcy Móch” ,”Lewandowski „ ….) Projekt okładki i logo zespołu posłuży też do produkcji tzw. MERCH , czyli t- shirts ,longsleeve ,kominów z nadrukiem , kubków , przypinek. Vincent reprezentuje wartości, których na rodzimej muzycznej scenie rockowej bardzo brakuje. Świadomość swoich korzeni przy jednoczesnym czerpaniu pełnymi garściami ze współczesnych brzmień, radość grania i moc płynąca z ich muzyki , porywa publiczność podczas koncertów na żywo. Płyty jakie ujrzały światło dzienne spotkały się z doskonałymi recenzjami w branży dziennikarskiej ale co najważniejsze , stały się „kultowe” dla fanów rocka.
Aktualny skład zespołu:
Piotr Sonnenberg – wokal
Jarek Jafo Michalski – gitary
Edi – bass
Piotr Zaborski – perkusja

LINKI

POSŁUCHAJ:

Tagi: