Festiwal wrOFFław
ZNOWU WŁĄCZAMY MUZYKĘ TEGO MIASTA!
wrOFFław to trzydniowe święto muzyki Wrocławia, które odbyło się w unikalnym postindustrialnym wnętrzu starej zajezdni tramwajowej w Czasoprzestrzeni. Jest to miejsce spotkania branży muzycznej oraz szansa dla zespołów z Wrocławia, aby pokazać się ze swoją twórczością szerszej publiczności.
Na festiwalowej części wrOFFławia zaprezentowaliśmy szerokie spektrum stylistyczne, od rocka po elektronikę, od alternatywy do popu. Do udziału w festiwalu, jak zwykle, zaprosiliśmy składy, których muzyka nas porusza. Nie wprowadzaliśmy żadnych ograniczeń gatunkowych – najważniejsze było to, że grupy mają coś do powiedzenia i wypracowały własne, unikalne brzmienie.
CZYM JEST SHowCASE?
Istnieją dwa rodzaje festiwali. Normalne festiwale, których celem jest zadowolenie publiczności i festiwale showcase’owe, które tworzone są dla branży muzycznej. Ich celem jest spotkanie wszystkich graczy tej branży od wykonawców poprzez wytwórnie po managerów klubów czy dyrektorów artystycznych festiwali. Podczas showcase’u kluczowa jest wymiana kontaktów, doświadczeń i edukacja. Dla wielu nowych zespołów występ nas scenie festiwalu jest szansą aby zaistnieć i pokazać swoją twórczość. Festiwal wrOFFław, mimo tego, że przez poprzednie 3 edycje nie nazywał się showcasem zdecydowanie nim był.
Koncertom lokalnych zespołów towarzyszyły spotkania z przedstawicielami branży muzycznej, wykłady ekspertów, panele dyskusyjne i warsztaty. Podczas części edukacyjnej eksperci rozmawiali o współczesnych wyzwaniach dla branży, ale też przekazywali ważną wiedzę, która zwiększyła szansę na sukces na wyboistej drodze jaką jest rynek muzyczny.
FESTIWAL DEDYKUJEMY WOLONTARIUSZOM
Ponieważ od marca 2022 na terenie Czasoprzestrzeni funkcjonuje centrum pomocy uchodźcom z Ukrainy, które w dużej mierze funkcjonuje dzięki setkom wolontariuszy, część koncertów zadedykowaliśmy właśnie im. Chceliśmy podziękować za poświęcony czas, energię i ogromne serce, które pokazali w obliczu kryzysu humanitarnego, przychodząc regularnie o każdej porze dnia i nocy do Czasoprzestrzeni czy kupując potrzebne rzeczy.
MIEJSCE
„Czasoprzestrzeń” Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych jest prowadzone przez Stowarzyszenie Tratwa w unikalnym postindustrialnym obiekcie. Naszą misją jest wspieranie kultury autorskiej, młodej, często alternatywnej wobec mainstreamu, tworzonej we Wrocławiu. W tym celu zmieniamy starą zajezdnię tramwajową Dąbie w miejsce spotkań artystów i społeczności lokalnej. Miejsce gdzie mogą tworzyć, grać koncerty, pokazy i spektakle, robić wystawy, brać udział w warsztatach i spotkaniach. Na naszym terenie regularnie spotykają się liczne grupy studentów, którzy pracują nad swoimi projektami i się integrują.