Przejdź do treści

Pierwsza edycja wrOFF Z będzie imprezą zupełnie oddolną, darmową dla wszystkich uczestników, organizowaną przez nieco bardziej doświadczonych muzyków, edukatorów i organizatorów dla swoich młodszych kolegów. Najważniejszą grupą odbiorców jest młodzież w wieku 16-21, tworząca własną muzykę, grająca, lub rozpoczynająca swoją przygodę z graniem koncertów i wydawaniem singli oraz albumów.
Oprócz nich do udziału zapraszamy także starszych twórców będących na początku swojej drogi.
Ważną częścią działań organizowanych wokół wrOFFa jest jego lokalność – stąd podczas części koncertowej wystąpią wyłącznie zespoły tworzące na terenie Dolnego Śląska. Jednocześnie część konferencyjna jest otwarta dla uczestników z całej Polski.

Zespoły zgłaszające swoją chęć do zagrania na wrOFF Z mają trzy ograniczenia:

  • muszą tworzyć na terenie Dolnego Śląska,
  • muszą mieć swój autorski materiał
  • artysta/członkowie zespołu nie mogą mieć więcej niż 21 lat (w przypadku składów większych niż duet dopuszczamy posiadanie w składzie jednej osoby, która urodziła się przed 01.01.2004). 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu mailowego – info@wrofflaw.pl

12:00 – 12:45 – 1. warsztatCo zrobić, żeby Twoja muzyka brzmiała lepiej?
13:00 – 13:45 – 2. warsztatKogo z branży musisz znać?
14:00 – 14:45 – 3. warsztat Jak promować muzykę (nie tylko) w social mediach?
15:00 – 15:45 – 4. warsztatJak i gdzie zagrać pierwsze koncerty?

16:45 – 17:45 – Speedmeetingi

18:00-18:30 – 1. koncert
19:00-19:30 – 2. koncert
20:00-20:30 – 3. koncert
21:00-21:30 – 4. koncert
22:00-22:30 – 5. koncert

Pierwszy z warsztatów będzie skupiał się na tym, co zrobić, żeby tworzona przez nas muzyka brzmiała bardziej przystępnie dla słuchacza i wpasowywała się w rynkowe standardy brzmienia. Prowadzący opowie podczas niego o podstawach aranżacji i produkcji utworów muzyki rozrywkowej, pokaże też przykładową ścieżkę działań, którą może podążać twórca czy zespół podczas opracowywania finalnego brzmienia swojego utworu.

Drugi z warsztatów będzie skupiał się na kwestiach współpracy i znajomości w branży muzycznej. Będzie podczas niego mowa o tym jakie role można pełnić w branży muzycznej i za co odpowiada przedstawiciel każdej z nich, dzięki czemu uczestnik dowie się do kogo udać się kiedy np. chce zabookować pierwszy koncert, a do kogo, kiedy chciałby, żeby jego muzyka znalazła się w serialu Netflixa. Ponadto prowadzący pokaże na przykładach w jaki sposób muzycy mogą współpracować między sobą tak, żeby 1+1 dało dużo więcej niż 2.

Druga połowa warsztatów skupi się na umiejętnościach dużo twardszych. Trzeci warsztat będzie opowiadał o promocji swojej twórczości, będzie on jednak zupełnie inny od tych, z którymi można się spotkać na klasycznych konferencjach – wychodząc z założenia, że młodzi ludzie świetnie radzą sobie z social mediami, tym razem dużo większy nacisk zostanie położony na możliwości promocji poza mediami społecznościowymi, a nawet poza internetem.

Ostatnim z warsztatów podczas pierwszej edycji wrOFF Z będzie ten dotyczący koncertowania. Prowadząca opowie podczas niego o całym procesie bookingu i przygotowania do koncertu zaczynając od zupełnych podstaw – w jakich miejscach gra się koncerty, jak można się z nimi skontaktować, o co trzeba zadbać podczas procesu przygotowania koncertu itd.

Sesja speedmeetingowa to najważniejszy element każdego showcase’u – pozwala ona poznać mnóstwo nowych ludzi, eliminując problem wstydu. Każde spotkanie trwa 3 minuty, podczas których dwie osoby, które się do tej pory nie znały, mają szansę krótko opowiedzieć o tym co robią i wyczuć, czy mogą w jakiś sposób nawzajem sobie pomóc. Po upływie czasu prowadzący daje znak do zmiany partnerów. W sesji speedmeetingowej będą uczestniczyć nie tylko początkujący muzycy, ale także goście zaproszeni przez organizatorów – bookerzy, organizatorzy koncertów, promotorzy, edukatorzy, menedżerowie zespołów itd.

ADRES